Комунальний заклад "Новокраснівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Нікольської селищної ради Донецької області"

Безпека життєдіяльності

Врятуймо дітей від біди!

Наші діти багато часу проводять біля комп’ютерів, вони користуються соціальними мережами, заходять в «Контакти», «Однокласники». Але від того, як відомо, не тільки користь, а й шкода.

Так, останнім часом набувають широкого розповсюдження комп’ютерні ігри,які закінчуються самогубством дітей: один підпалює себе і горить на очах у перехожих, як факел, інший кидається під колеса легковика, другий стрибає з даху багатоповерхівки тощо. Діти не розуміють, що це вже не гра, а кінець життя, не розуміють, якого болю вони завдають своїм рідним і близьким.

Втягуються в такі ігри діти підліткового віку, які залишаються наодинці зі своїми проблемами і які вибирають самогубство як шлях до вирішення своїх питань, спробу помститись комусь за себе. Причин вибору такого небезпечного шляху може бути кілька: непорозуміння з батьками, конфлікт між батьками, втрата контакту з однолітками, зрада дівчини чи хлопця, бажання позбавитись одним махом від неприємностей, покарати таким чином образника. В даному випадку самогубство дитина розглядає як вияв мужності і сили. А як це зробити їй покроково рекомендують засновники цих небезпечних ігор, куратори. Вони через комп’ютерні ігри впливають на психіку наших дітей. Над їх пошуком працює поліція, деяких, в кого на руках кілька дитячих смертей, вже зловили і притягають до відповідальності.

Шановні батьки!

Педагогічна громадськість глибоко стурбована тим , що на наших дітей полюють такі комп’ютерні «мисливці». Так, зараз нелегкі часи, але знаходьте час для своїх дітей, відволікайте їх від комп’ютерів, бувайте частіше на природі, радійте останнім зимовим дням, цікавтесь їхнім життям і шкільними справами, підтримуйте зв’язок із школою, педагогами і однокласниками. Тільки разом ми зможемо врятувати дітей!

Матеріал взято із сайту Відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації

10 правил Інтернет-безпеки

/Files/images/bezpeka/image002.jpg

Коли ваша дитина проводить час за комп'ютером, ви знаєте, що вона робить або хто з нею спілкується?

Багато батьків помилково вважають, що дитина знаходиться в безпеці при користуванні Інтернетом, вони розглядають комп'ютер як безпечний інструмент навчання. Думають, що якщо їхні діти знаходяться вдома, в своїх кімнатах, то вони захищені. Але це не завжди вірно. Як і у всіх сферах життя вашої дитини, ви повинні залишатися залученими в їхнє життя, тримати під контролем їх інтернет-діяльність (як варіант можна вибрати установку програмного забезпечення інтернет-безпеки за допомогою Батьківського контролю, щоб допомогти вам контролювати дитину і сайти, які він переглядає), а також розробити правила безпеки.

1. Ніколи не надавати особисту інформацію в Інтернеті, таку, як адреса, номер телефону, ім'я, розташування школи, імена батьків. Веб-сайти або інші онлайн-сервіси можуть попросити дітей дати інформацію для того, щоб брати участь у конкурсах, отримати безкоштовні подарунки. Деякі веб-сайти не дозволяють доступу, якщо користувач не дає їм особистої інформації. Однак, як тільки особиста інформація надана, важливо, щоб ваші діти розуміли, що їх конфіденційність може бути порушена. Їх імена можуть в кінцевому підсумку піти на продаж в базі даних, або ще гірше, ця інформація може бути використана для заподіяння шкоди або їх експлуатації.

2. Будьте обережні при розробці веб-сайту. Зараз багато дітей мають свої власні веб-сайти. Діти повинні знати, що ніколи не слід залишати домашню адресу, номер телефону або особисту фотографію на сайті. Якщо діти хочуть отримувати інформацію від відвідувачів свого сайту, які хочуть зв'язатися з ними, вони можуть розміщувати адреси електронної пошти. Тим не менш, діти повинні знати, що на адресу електронної пошти вони можуть отримувати небажані листи. Вони повинні бути дуже обережними при відкритті будь-якої електронної пошти від невідомих адрес. Якщо діти отримують повідомлення, з погрозами або сексуального характеру, вони повинні негайно повідомити своїм батькам.

3. Завжди інформувати своїх батьків, коли вони стикаються з чим-небудь в Інтернеті, що примушує їх почувати себе незручно.

4. Ніколи, ні при яких обставинах не погоджуватися особисто зустрітися з віртуальним знайомим без дозволу батьків. Якщо все-таки відбудеться зустріч,– вона повинна бути в громадському місці і батьки мають супроводжувати дитину.

5. Уникати чатів, які обговорюють секс або релігійні культи. Багато культи і секти полюють на підлітків у мережі.

6. Не довіряти будь-кому, кого вони зустрічають в чатах , і хто намагається повернути їх проти своєї родини, друзів, вчителів або релігії.

7. Вибрати гендерно-нейтральне (приховує стать) онлайн ім'я в чаті, щоб уникнути переслідувань.

/Files/images/bezpeka/E-kids-krutikof.livejournal.com.jpg

8. Ніколи не відповідати на повідомлення або оголошення, що є сексуально непристойними, загрозливими, або змушують відчувати себе ніяково.

9. Ніколи не відправляти особисті матеріали для онлайн-друзів, такі, як адреса, номер телефону або фотографії, без попереднього інформування батьків.

10. Завжди нагадуйте дітям, що люди, яких вони зустрічають в Інтернеті можуть бути не тими, ким вони здаються.

Безопасные интернет-сайты для детей. Список рекомендованных сайтов

Как обезопасить своего ребенка в Интернете: технические средства

ON-ляндия. Безопасная веб-страна

Securelist. Все об интернет-безопасности

Центр безопасности Microsoft

Дитячий світ

Програми батьківського контролю

КиберМама

Програма для обмеження часу роботи дітей та підлітків на комп′ютері.

ChildWebGuardian PRO

Батьківський контроль в Інтернеті, контроль запуска ігор, інтернет-фільтр.